Centre de bien-être OASIS de l’Institut de Cancérologie Arsène Burny (LQL 2026)

Centre de bien-être OASIS de l’Institut de Cancérologie Arsène Burny (LQL 2026)

Beschrijving van het project

  • Titel van het project : OASIS – Een ruimte om weer in contact te komen met je lichaam 
  • Selectiejaar : 2026 
  • Organisatie : Centre de bien-être OASIS de l’Institut de Cancérologie Arsène Burny  
  • Toegekend bedrag: €8.214 

Het ‘Centre OASIS’, dat deel uitmaakt van het ‘Institut de Cancérologie Arsène Burny’, ontwikkelt ondersteunende zorg die er met name op gericht is kankerpatiënten te begeleiden bij het herontdekken van hun lichaam. Naast de fysieke gevolgen hebben de ziekte en de behandelingen vaak ook invloed op het zelfbeeld en de relatie tot het lichaam en beweging. Met dit project wil het centrum aanvullende activiteiten aanbieden die de herverbinding met het lichaam, het welzijn en het plezier bevorderen. 

Yoga helpt patiënten zich weer te concentreren op hun lichaamsgevoelens, aan hun ademhaling te werken en een geruststellend lichaamsbewustzijn terug te vinden. Om een persoonlijke begeleiding te garanderen, biedt een eerste individuele sessie de mogelijkheid om de basis van de beoefening te ontdekken alvorens deel te nemen aan de groepsles. 

Danse Harmony, een expressieve en bevrijdende dansles, biedt een ruimte voor lichaamsuitdrukking die voor iedereen toegankelijk is, waarbij het plezier in bewegen voorrang krijgt boven prestatie. Korte, gevarieerde choreografieën —rock, country, latino— bevorderen beweeglijkheid, zelfvertrouwen, verbinding met zichzelf en met anderen, en harmonie tussen lichaam en geest in een welwillende sfeer. 

Ten slotte vormen de fotosessies, voorafgegaan door een schoonheidsbehandeling door de sociaal-esthetici, een hoogtepunt in het versterken van het zelfbeeld. Ze helpen de patiënten om met een nieuwe, positieve blik naar hun lichaam te kijken. 

Dit totaalproject ondersteunt het herstel van het lichaam en de identiteit van de patiënten in een veilige omgeving, in lijn met de geïntegreerde aanpak van het Centre OASIS.